Aktualności

Wizyta w Orange (Prowansja)

Najwyższy czas żeby podsumować pierwsze pół roku 2019. Wszystkie wydarzenia od stycznia do maja już są znane i opisane wcześniej. Pozostał tylko czerwiec i wyjazd do Francji na zaproszenie Club d’Echecs Orange.
Do Orange dotarliśmy 31 maja szczęśliwie i bezpiecznie luksusowym autokarem Szkoły Jazdy Expres panów Jana i Jarosława Pluta.
Dzień pierwszy po krótkim odpoczynku spędziliśmy na zwiedzaniu zabytków miasta. Kolacja z naszymi gospodarzami była okazją do wzajemnego poznania i zawarcia przyjaźni.
II dzień to turniej. I … zaskoczenie dla naszych gospodarzy. Daniel Trybuś zajmuje 2-gie miejsce, Paweł Bartkiewicz 6-te, Ania Przepióra 10-te. W klasyfikację kobiet wygrywa Ania Przepióra a Julianna Libura jest druga, nasi zawodnicy wygrywają 3 z 5 grup rankingowych: Paweł Bartkiewicz, Jerzy Rzeńca i Łukasz Szymańczyk odbierają nagrody!
GRATULACJE!!! Cóż to przecież VICTORIA. Wieczorem spotykamy się na wspólnej kolacji z grillem w restauracji na wzgórzu z której rozciąga się piękny widok na miasto.
W niedzielę jedziemy do Avignon. Zwiedzamy Pałac Papieski, słynny Most w Avignion i Stare Miasto.
Poniedziałek to wizyta w Ratuszu i spotkanie z Panem Merem Jacques Bompard. Prezentem od Pana Mera jest gratisowe zwiedzanie starorzymskiego teatru. Wieczór to towarzyskie spotkanie w siedzibie klubu z kolacją i … oczywiście przy szachownicach.
We wtorek rano opuszczamy przyjazne i gościnne miasto. Prezes Klubu Pan Christian Gastou i kilka polskich rodzin mieszkających w Orange przyjeżdża do hotelu pożegnać nas serdecznie zapewniając że z niecierpliwością będą czekać na rewanż w turnieju w Kielcach.
Wszyscy uczestnicy wracają do Kielc szczęśliwi i pełni wrażeń. Nasi francuscy gospodarze okazali się niezwykle sympatyczni i mili.
Bariery językowe pokonaliśmy dzięki Pani Marcie Piątek która była oddelegowana z Urzędu Miasta przez Pana Prezydenta Bogdana Wentę.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Related posts

Aktualności

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Wszystkim zawodnikom i członkom Klubu Victoria Komplexbud, szachistom i sympatykom szachów życzymy w nadchodzącym Nowym Roku 2022...

Aktualności

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W imieniu Zarządu Katolickiego Międzyszkolnego Klubu Szachowego VICTORIA KOMPLEXBUD składam Panu Łukaszowi Heinichowi wraz z rodzi...